Bugun...Fethullahçı profesör türbanlı kızı tacizden okuldan atmış
Tarih: 02-05-2015 03:47:30 + -


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na tehditler savuran Prof. Dr. Osman Özsoy'un, öğrencilerine yönelik taciz suçlaması nedeniyle okuldaki görevine 11 Nisan 2014'te son verildiği ortaya çıktı.


Fethullahçı profesör türbanlı kızı tacizden okuldan atmış

Samanyolu TV'de, Cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhine tehditvari sözler eden Prof. Osman Özsoy'un Haliç Üniversitesi'ndeki görevine, öğrenciye sözlü taciz suçlaması nedeniyle son verildiği ortaya çıktı

Paralel Yapı'nın kanalı Samanyolu'nda canlı yayına katılıp "AK Parti seçimde yüzde 60 oy alsa da bu dönem bitmiştir. Süreci 3- 5 yiğit adam sona erdirir" diyerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na tehditler savuran Prof. Dr. Osman Özsoy'un, öğrencilerine yönelik taciz suçlaması nedeniyle okuldaki görevine 11 Nisan 2014'te son verildiği ortaya çıktı. Özsoy'un daha önce çalıştığı Haliç Üniversitesi'nde Paralel Yapı'nın da desteğiyle adeta terör estirdiği anlaşıldı. Prof. Dr. Özsoy'un üniversiteden, türbanlı bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla atıldığı belirlendi. Öğrenciye ders sırasında "Sana tecavüz edilmesini ister misin? İstersen aracı bulup tecavüz filmlerinde oynatırım" dediği kayıtlara geçen Özsoy'un, ayrıca 5 öğrenci ve idari personeli de taciz ettiği ancak bu kişilerin şikâyetlerini sadece sözlü olarak yaptığı öğrenildi. Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu, "Özsoy'un ciddi ahlaki zaafları olduğunu tespit ettik. Şikâyetler gelmeye başladı. Gerek derslerde öğrencilere gerekse çalışan kişilere yönelik cinsel içerikli tacizlerde bulunduğunu öğrendik. Taciz sözlerini ben şu anda size bir kız babası olarak söyleyemem. Sınıfta kızlarımıza cinsel taciz uygulamış. Gerekli araştırmayı yaptık. Sonrasında da sözleşmesini feshettik" dedi.

'ŞİKÂYETİNİ GERİ AL' 
Topçuoğlu, Özsoy'un bununla da yetinmeyip, geçtiğimiz haftalarda tacizde bulunduğu genç kızı gece yarısı arayarak, şikâyetini geri alması için tehdit ettiğini savundu. Prof. Dr. Osman Özsoy'un tehdit ve şantajlarının hedefi olduğunu aktaran Topçuoğlu, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı tehdit ettiğini duyunca şaşırmadım. Çünkü derslerde o dönem başbakan olan Sayın Erdoğan hakkında ağıza alınmayacak laflar ettiğini tespit etmiştim. Kendisini uyardığımızda attığı e-maillerle tehditler savurmuştu" dedi.

TACİZİ YAZILI OLARAK ANLATTI
Tacize maruz kalan türbanlı kız öğrencinin, üniversitenin idari soruşturma dosyasına giren ifadeleri şöyle: "Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisiyim. 5'nci yarıyılda Özsoy'dan aldığım 'imaj yönetimi' dersinde 'ünlüler ve marka' adlı konulu sunumu vardı. Sunum sırasında Özsoy'dan farklı bir teklif niteliğinde sözler işittim. 'Sana tecavüz edilmesini ister misin? İstersen aracı bulup tecavüz filmlerinde oynatırım' dedi. Şaşkına döndüm. 'Ne diyorsunuz' dediğimde 'Senin namusundan tam emin olamayız. Böyle bir teklifle önceden karşılaştın mı?' gibi sözler söyledi. Çok mağdur oldum."
Editör: Abdurrahman Alkan Aslan

Bu haber 1644 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İbretlik Resimler
  İbretlik Resimler
 • Herkesi ilgilendiren bir iş.
  Herkesi ilgilendiren bir iş.
 • Kardeşlik örneği
  Kardeşlik örneği
 1. İbretlik Resimler
 2. Herkesi ilgilendiren bir iş.
 3. Kardeşlik örneği
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
  resim yok
 • Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
  Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 • Fatiha Suresi Abdulsamed
  Fatiha Suresi Abdulsamed
 1. Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
 2. Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 3. Fatiha Suresi Abdulsamed
VİDEO GALERİ
YUKARI