Bugun...Kuran-i Kerimden Bir Mucize
Tarih: 28-07-2015 21:09:22 + -


İnsanlara 1500 Yıldır Hitap eden Kutsal Kitabımız Kuran-i Kerim Bütün İnsanlığa ve İnsanlara Meydan okuyan bir mucizesi...


Kuran-i Kerimden Bir Mucize

Ayet o kadar açık ki, tefsir etmeye bile gerek yok. Kuran meydan okur ve bu meydan okuma tüm zamanların meydan okumasıdır. Sadece eski Araplara değil, yenilerine de meydan okur. 

Kuranda 114 tane Sure vardır. Ve malumunuz hepimizin ilk ezberlediği sureler genelde kısa surelerdir. Kısa sureler de aslında biraz zordur. Biri diğerine benzemesin için rezervasyon de zorlaşır. 

Kısa sureler içerisinde olan İhlas, Kevser, Mesed ve diğer surelerin içinde kendilerini özel yapan kelimeleri vardır. Yani her surede mutlaka özel kelimeler vardır. Ve bu kelimeler asla başka surelerde geçmez. Mesela kevser Sûresinde geçen "A'teyna, Kevser, Fesalli, Venhar, Şanieke, Ebter" kelimeleri sadece bu surede geçer. Yine İhlas Sûresinde geçen "Samed, lem yelid, ve lem yuled, kufuven" kelimeleri de sadece bu surede geçer. Nas Sûresinde geçen "Melik, Vesvas, Xennas" kelimeleri de sadece bu sureye mahsustur. 

O kadar zaman diliminde nazil olan Kuranın bir insan tarafından getirilmediği aşikardır. Zira bu kadar uzun zamanda yazılan şahsi bir eser mutlaka bir yerde sos verir. 

Ama Kuran asırlardır sos vermedi. Kuranın en kısa surelerinde bile kendisine özgü kelimeler barındırması Kuranın önemli dil mucizelerinden biridir. 

Rabbimiz bizi Kuranın yolundan ayırmasın. 

Âyetlerin tefsirini paylaşarak Allah kelamının daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu hayra siz de ortak olun.
Bu haber 1412 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DİNİ HABERLER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İbretlik Resimler
  İbretlik Resimler
 • Herkesi ilgilendiren bir iş.
  Herkesi ilgilendiren bir iş.
 • Kardeşlik örneği
  Kardeşlik örneği
 1. İbretlik Resimler
 2. Herkesi ilgilendiren bir iş.
 3. Kardeşlik örneği
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
  resim yok
 • Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
  Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 • Fatiha Suresi Abdulsamed
  Fatiha Suresi Abdulsamed
 1. Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
 2. Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 3. Fatiha Suresi Abdulsamed
VİDEO GALERİ
YUKARI