Bugun...


Hüseyin PAMUK


Facebookta Paylaş

Ya Sizin Gördüğünüz Nedir?
Tarih: 21-12-2015 08:35:00 Güncelleme: 22-12-2015 21:44:00


Bir fotoğrafa bakmanın en mantıklı tekniği. Fotoğrafa sadece ilgilendiklerine bakmak değil, bütün fotoğrafı detaylı görmek olmalıdır. Detayları kaçırmamalı ve o fotoğraf çekilirken neler yapıldığını 10 dk öncesini ve 10 dk sonrasını az çok tahmin edebilecek işaretler sezilmelidir. Klasik fotoğraf çekimleri değil şu an gördüğümüz çoğu fotoğraf  artık photoshop denilen programlarla her türlü fotoğraf resmediliyor. Hatta ve hatta orjinali gibi ondan da öte kalitede görüntü ve manzara izlettirilebiliniyor. 

Fazla detaya girmemeye çalışacağım zira bu bahsedeceğim öyle bir fotoğrafki her bakan farklı bir şey görüyor. 3 boyutlu fotoğraflar en fazla 2 ,3  bir elin parmağını geçmeyen görüntüler izletiyor. Ama buna kaçıncı boyut denilmesi gerektiğine teknoloji şu an da buna müsait değil.

Gelelim fotoğrafımıza. Uzaydan Çekilmiş " Dünya Fotoğrafı " ve Yakınlaştırılmış halde Arap yarım adası...

Wikipedia alıntısı bilgi: Arap Yarımadası (eskimiş Ceziretü'l-arap) (Arapça:شبه الجزيرة العربية Şibhe'l-ceziretü'l-Arabiyye) ya da Arabistan, Asya'nın güneybatısı ve Afrika'nın kuzeydoğusunda yer alan yarımada. Büyük bölümü çöl olan yarımada, içerdiği petrol ve doğal gaz kaynakları nedeniyle Orta Doğu'nun jeopolitik açıdan önemli bir bölgesidir. Bölgede nüfusun büyük bölümü Arap ve Müslüman kökenlidir. Ayrıca yarımada, İslam dininin ortaya çıktığı yerdir.

Yarımadada yer alan ülkeler Suudi Arabistan, Yemen, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn (ada ülkesi), Kuveyt, Irak ve Ürdün'dür. Bunlardan Irak ve Ürdün topraklarının bir kısmı Arap yarımadasının dışında kalır.

Fotoğraf Dünya yakınlaştırdığımız yer Ceziretul Arap. 

Her yer kırmızıya boyanmış olarak izletiliyor bize. Ölüm, kan , işkence, gözyaşı, savaş, bombalar, cihat, petrol, silah, insanlık, bebek ve İSLAM.

Herkes bu yarım adadan bu fotoğrafları çekiyor, izliyor, izletiyor. 

Yine herkes gibi bende ilgli alakam en fazla ne ile haşir neşir isem onu görüp anlatacağım. Çünkü bu denli büyük  boyutlu bir fotoğrafa bende bağımsız bakamam. Ancak 100 yıl öncesini ve 100 Yıl şu an yaşananlarla birlikte görüneni yorumlamak hiçte zor değil.

PEKİ NELER  OLACAK?

Osmanlının dağılması ve ilerleyen haberleşme teknolojisi ile, İSLAM dini zirvesini görmeye zorlayacak. Bütün kafirler ortak bir şekilde hareket edecek İSLAM  kafirlerin çocuklarını tehdit ediyor. Çünkü Onları İSLAM olmaktan engelleyemeyecekler. 

İSLAM, Mezhepler, Tasavvuf, Bidatler, Sürtüşe sürtüşe sivrilmiş ve keskin bir kılıç olacaktır. Ve bir gün kemal noktasında, mekke feth edildiği gibi bütün Dünya İSLAM olacaktır. Benim gördüğüm MUTLU HUZURLU BİR İSLAM DÜNYASI. 

YA SİZİN GÖRDÜĞÜNÜZ NEDİR?

 

HERKESİN GÜNDEMİNDE NE VAR? İSLAM!!!  Konuşulacak tartışılacak. Olması gerekende buydu.

EY KARDEŞİM!

Kendine dikkat  et! Kalp kırmanın Kabe yıkmaktan daha kötü görüldüğü bir Dinin Mensubusun. Eline Beline Diline Sahip çık. Fotoğrafta seni yanlış yerlerde çekmesinler. Çünkü Bu fotoğrafa göre Ahiretini belirleyecekler. 

SEVİNİN EY MÜMİNLER. ŞİMDİDEN MUJDELER OLSUN.Bu yazı 2647 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İbretlik Resimler
  İbretlik Resimler
 • Kısaca 2017
  Kısaca 2017
 • Büyükler Bir Söyler Hikmeti
  Büyükler Bir Söyler Hikmeti
 1. İbretlik Resimler
 2. Kısaca 2017
 3. Büyükler Bir Söyler Hikmeti
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kör Olduğu halde Dokunduğunu Çizen Türk
  Kör Olduğu halde Dokunduğunu Çizen Türk
 • Rusyada Bayram Namazı Camide Yer Olmayınca Caddeler taştı
  Rusyada Bayram Namazı Camide Yer Olmayınca Caddeler taştı
 • Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
  Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
 • Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
  Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 • Fatiha Suresi Abdulsamed
  Fatiha Suresi Abdulsamed
 1. Kör Olduğu halde Dokunduğunu Çizen Türk
 2. Rusyada Bayram Namazı Camide Yer Olmayınca Caddeler taştı
 3. Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
 4. Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 5. Fatiha Suresi Abdulsamed
VİDEO GALERİ
YUKARI